بلندترین مجسمه‌های جهان!

ساخت وبلاگ
چکیده : در این مطلب با ۸ مورد از بلندترین و مجسمه‌های جهان و آشنا می‌شوید.مجسمه بودای آمیدا مجسمه بودای آم... با عنوان : بلندترین مجسمه‌های جهان! بخوانید :
در این مطلب با ۸ مورد از بلندترین و مجسمه‌های جهان و آشنا می‌شوید.مجسمه بودای آمیدا
 
[عکس: 1915441_738.jpg]
مجسمه بودای آمیدا در شهر یوشیکو آرکادیا در ۵۰ کیلومتری شمال توکیو قرار دارد. این مکان به خاطر رد شدن بودا وقف وی شده است. طول این مجسمه ۱۰۰ متر است که بر روی پایه‌ای ۱۰ متری به شکل نیلوفر آبی و یک سکوی ۱۰ متری قرار دارد. به عبارت دیگر طول این مجسمه جمعاً ۱۲۰ متر است.
 
جنس پایه و سکوی آن از سیمان تقویت شده سخت است. بدنه خود مجسمه نیز از فولاد، پوسته ۶ میلیمتری برنز و حدود ۶۰۰۰ صفحه مجزا تشکیل شده است. بعلاوه مکانی برای بازدید داخلی نیز در ارتفاع ۸۵ متری (در داخل مجسمه)، یعنی در حدود قفسه سینه مجسمه وجود دارد.
 
پایه مجسمه که به شکل شکوفه نیلوفر آبی است، نمادیست از عهد و پیمان بودا برای قدم برداشتن در این راه و جستجوی همه افرادی که در این دنیای ناپاک گم شده‌اند. طول ۱۲۰ متری مجسمه نیز نشان دهنده ۱۲ پرتوی نوری است که به گفته مردم از بدن بودا ساطع و در جهان پخش می‌شده است. حالت دست این مجسمه سمبلی از پذیرش همه موجودات ذی شعور (بدون استثنا) است. از آنجاییکه ساخت این مجسمه در سال ۱۹۹۵ تمام شد بلندترین مجسمه جهان محسوب می‌شود و طول و عرض این مجسمه ۳ برابر مجسمه آزادی است.
مجسمه هو آنگدی و یاندی
 
[عکس: 1915442_581.jpg]
دومین مجسمه بلند جهان در چین قرار دارد و وقف هوآنگدی و یاندی (دو اسطوره مقدس چین) شده است. طول این مجسمه ۱۰۳ متر است.
مجسمه سرزمین مادری
 
[عکس: 1915446_243.jpg]
مجسمه «Mamayev Kurgan» یادبودی از جنگ جهانی دوم و جنگ ارتش استالین است. افراد مسنی که در خارج از روسیه زندگی می‌کنند آن را به یاد دارند. جنگ استالین اولین جنگ بزرگی بود که شوروی در آن پیروز شد. تعداد کشته شدگان دشمن بسیار زیاد بود. هیچیک از کشور‌های ائتلاف مخالف با هیتلر به چنین پیروزی دست نیافتنه بودند.این مجسمه به صورت ۲۴ ساعته برای بازدید عموم آزاد است. در طول شب نورپردازی ویژه‌ای در نزدیکی مجسمه و بنا‌های یادبود وجود دارد. نکته: Mamaev Hill ترجمه غلط نام روسی مجسمه فوق الذکر است. Kurgan تپه‌ای از خاک و سنگ است که در ایام قدیم بر روی قبر می‌ساختند و این امر بدین معناست که این محل در زمان‌های باستانی گور یکی از سرداران معروف بوده است. نام Mamaev نشان دهنده این مطلب است که ممکن است این مجسمه ارتباطی با سردار Mamai از Golden Hordes داشته باشد، اما هیچ مدرک تاریخی معتبری در این ارتباط وجود ندارد. طول این مجسمه ۸۵ متر است.
مجسمه پیتر کبیر
 
[عکس: 1915444_118.jpg]
مجسمه پیتر کبیر که به طول ۲۷٫۵ متر است از زمان ساختش یعنی سال ۱۹۹۶ بهانه‌ای برای بحث بوده است. بیشتر ساکنان مسکو معتقدند که نه تنها این مجسمه یک منظره زشت است بلکه از زمانیکه پیتر کبیر پایتخت را از روسیه به مسکو و به سن پترزبورگ منتقل کرد دیگر جایی در مسکو ندارد. هزینه ساخت این مجسمه ۲۰ میلیون دلار بود.
مجسمه آزادی
 
[عکس: 1915445_637.jpg]
ارتفاع مجسمه آزادی ۴۶٫۵ متر بوده که جمعاً با پایه‌اش به ۹۳ متر می‌رسد. در گذشته این امکان وجود داشت که بتوان از ۳۵۴ پله‌های داخلی تا سر مجسمه بالا رفت و از مناظر زیبای نیویورک لذت برد، اما به دلایل امنیتی، این کار بعد از ۱۱ سپتامبر ممنوع شد. در حال حاضر تنها بلیط‌هایی برای افرادی که می‌خواهند از داخل مجسمه دیدن نمایند فروخته می‌شود.
مجسمه ندای سرزمین مادری
 
[عکس: 1915443_859.jpg]
در طول ساحل رودخانه‌ای در جنوب شهر کی‌یفمجسمه‌ای به ارتفاع ۱۰۲ متر به نام ندای سرزمین مادری قرار دارد که از جنس فولاد ضد زنگ است. این مجسمه توسط دولت کومونیست در سال‌های ۱۹۸۰ به منظور اعلام پیروزی در جنگ جهانی دوم ساخته شد. این زن (مجسمه) باید از اوکراین در مقابل فاشیست‌های آینده محافظت می‌کرد. صورت وی به شکلی طعنه آمیز به سمت شرق قرار گرفته است. برای درک دلیل جذاب بودن این مجسمه باید چند ساعتی را صرف مطالعه کتب تاریخی و جغرافیایی اروپا نمایید.
مجسمه بودای بزرگ لشان
 
[عکس: 1915447_195.jpg]
مجسمه «Maitreya Bodhisattva» (مظهری است از راهبی شجاع با لبخندی گشاده بر چهره‌اش و قفسه سینه عریان، در ناحیه شکم آن مکانی برای دیدن مناظر وجود دارد.) در حالت نشسته است. این مجسمه در شرق شهر لشان در نقطه تلاقی سه رودخانه قرار دارد.
 
مجسمه فوق معروف‌ترین مکان دیدنی این شهر است. در دسامبر سال ۱۹۹۶ این مجسمه توسط سایت یونسکو به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی دنیا معرفی شد. ساخت این مجسمه در سال ۷۱۳ در سلسله تانگ آغاز و در سال ۸۰۳ یعنی ۹۰ سال بعد به پایان رسید. در طول این سال‌ها کارگران بسیاری از تلاش و ذکاوتشان برای ساخت آن استفاده کردند. این مجسمه به عنوان بزرگ‌ترین سنگ تراشیده شده در جهان است و در اشعار و آواز‌ها و داستان‌ها از آن یاد شده است.با قرار گرفتن صورت به سمت رودخانه، این مجسمه به صورت متقارن در آمده و همین امر موجب زیبایی بیشتر، شکوه و قدرتمندی آن شده است. طول این مجسمه ۷۱ متر و عرض آن (فاصله دو دست باز شده) ۳ متر است. عرض پای آن ۸ متر است که به اندازه ۱۰۰ نفر می‌توانند روی آن بنشینند. شانه مجسمه نیز ۲۸ متر یعنی اندازه یک زمین بسکتبال است.
مجسمه حضرت عیسی مسیح
 
[عکس: 1915448_103.jpg]
مجسمه مشهوری که در برزیل در شهر ریو دو ژانیرو قرار دارد و بسیاری از مردم آن را در تلویزیون دیده‌اند در حقیقت مجسمه مسیح منجی است. این مجسمه در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده است و طول آن ۳۸ متر می‌باشد. مجسمه مذکور حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسان‌ها در آغوشش است. مجسمه عیسی مسیح نشانه برزیل است که امروزه شهرتی جهانی پیدا کرده است.توریست‌هایی که از برزیل دیدن می‌کنند حتماً به دیدن این مجسمه نیز می‌روند. دست چپ این مجسمه به سمت شمال شهر و دست راست آن به سمت جنوب شهر اشاره می‌کند. مناظر بسیار جذابی را می‌توان از آنجا مشاهده کرد که نفس را در سینه تماشاچی حبس می‌کند.
نیلویی...
ما را در سایت نیلویی دنبال می کنید

نویسنده : عباس بازدید : 3 تاريخ : شنبه 8 دی 1397 ساعت: 17:31